رئیس قوه قضاییه گفت: ما معتقدیم باید با فساد مبارزه کرد و اجازه نخواهیم داد در هیج کجای این نظام فساد لانه کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در جمع راهپیمایان روز قدس در مسجد امام حسین (ع) بیرجند افزود: فعالیت اقتصادی در گرو امنیت اقتصادی و مبارزه با فساد است و فساد باید در همه بسترهای اقتصادی از بین برود تا هر روز شاهد یک پرونده نباشیم.

وی بیان کرد: فعالان عرصه های اقتصادی تلاش کنند که رونق تولید به عنوان سخن رهبری حکیم در عرصه عمل ایجاد شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: با مضاعف شدن فعالیت های اقتصادی باید دولتمردان در جامعه امید ایجاد کنند چرا که دشمن به دنبال یاس و ناامیدی است و امید می تواند کار را پش ببرد اما امید فقط در سخن نیست بلکه در اجرا و عمل هم باید دیده شود.

وی افزود: دولتمردان در همه بخش ها تلاش کنند بسترهای فسادزا و منافذ از بین برود و اگر در نظام بانکی و پولی، صادرات، واردات، مالیات و سایر منافذی وجود داشته باشد برخی افراد سوءاستفاده می کنند.

رئیسی گفت: نمایندگان مجلس فعالیت خود را در این زمینه باید مضاعف کنند چرا که دشمن به دنبال این است مردم را مایوس کند و باید در همه عرصه ها بگوییم ما می توانیم.

وی لازمه این امر را اقدام و عمل جدی دانست و اظهار داشت: شهدا به میدان رفتند و در عمل گفتند ما می توانیم لذا پیروزی رزمندگان را شاهد بودیم و اکنون یقین داریم به دست توانای مردم و مسئولان همین کار دنبال خواهد شد.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری موضوع قدس و آزادی فلسطین شریف را دغدغه همه آزادی خواهان جهان دانست و ادامه داد: امروز در همه جهان آزادمردان و آزاد زنان فریاد آزادی قدس شریف را سر دادند و اینها نشات گرفته از اخلاص و ابتکار امام خمینی (ره) است.

وی با تاکید بر اینکه آزادی قدس و فلسطین مهمترین موضوع و مساله منطقه و جهان اسلام است گفت: این موضوع صف ما را از مستکبران جدا کرده و موضوع قدس از ابتدای انقلاب توسط امام راحل اعلام شده و همچنان خواهد بود.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به آوارگی میلیون ها فلسطینی در جریان غصب کشورشان بیان کرد: هیچ زمان مبارزه در فلسطین کمرنگ و بیرنگ نشده اما جریان مبارزه بعد از پیروزی انقلاب در ایران کاملاً جریان مبارزه و رویکرد مجاهدان فلسطین را عوض کرد.

وی گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب، نگاه مردم فلسطین به سازمان های آزادی بخش و میزهای مذاکره بود اما بعد از انقلاب نگاه ها متفاوت و جریان ایستادگی با یک راهبرد جدید وارد میدان شد چون امام خمینی رسم مجاهدت را به همه جهان آموخت.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امروز برای پیروزی ۲ شرط اساسی وجود دارد یکی اتکا به خدا و دوم اعتماد به نفس است که می تواند مجاهدان را به پیروزی نهایی برساند.

وی حزب الله لبنان را اولین تشکل بعد از جریان انقلاب دانست و گفت: این جریان با همین ۲ شرط حرکت و اسرائیل ناباورانه از جنوب لبنان عقب نشینی کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جنگ ۳۳ روزه لبنان گفت: آنچنان نیروهای توانمند حزب الله با اراده، مصمم و بدون نیروهای هوایی و زمینی مکانیزه در مقابل اسرائیل خوش درخشیدند و توانستند کاری بکنند که اسرائیل با وجود ادعاهای فراوان در مقابل اراده پولادین حزب الله مستاصل شد.

وی ادامه داد: فلسطین از جریان حزب الله ایستادگی و مقاومت را آموخت لذا انتفاضه اول، دوم و سوم آغاز شد و امروز دیگر سرزمین فلسطین نگاهش به میز مذاکره و سازمان آزادی بخش نیست بلکه مجاهدان در میدان برای این سرزمین تعیین تکلیف می کنند.

وی با بیان اینکه امروز ابتکار عمل در دست غزه است گفت: ادامه مبارزه غزه موشک هایی است که بر سر اسرائیل فرود می آید.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: نیروهای فرهنگی و چهره های فرهیختگان باید برای جوانان و نوجوانان، تاریخ فلسطین و عبرت های تاریخی را بازگو کنند و نسل جدید باید بداند که فقط تاریخ فلسطین شروع تجاوز در ۷۰ سال قبل و ویرانی های به دنبال آن نیست؛ بلکه یک عبرت تاریخی بسیار مهم است که باید همه بدانند نتیجه امضای قرارداد ننگین انورسادات برای به رسمیت شناختن حقوق فلسطینی از سوی مستکبران چه بوده است.

وی گفت: قرارداد اسلو نیز که به امضای همه سازمان های آزادی بخش رسید و تعهداتی را برای اسرائیل و فلسطین ایجاد کرده بود یکی از عبرت هایی است که نشان از بدعهدی مستکبران دارد و در نتیجه این قرارداد فلسطینی ها با وجود انجام تعهدات همچنان بی بهره از کشور مستقل و نیروی مسلح و همچنان آواره کشورهای دیگر بودند لذا این یک عبرت است برای اینکه بدانیم مستکبران در قراردادها چه می کنند.

رئیسی اظهار داشت: این بدعهدی ها باید به خاطر بماند و چقدر رهبری حکیم فریاد زدند من به اینها اعتماد ندارم ولی برخی گوش نکردند.

وی افزود: اینها امضا می کنند اما چند سال دیگر رئیس جمهور دیگری می آید و این امضاها را زیر سئوال می برد و هرچند هم که ایران اسلامی به تمام تعهدات عمل کرده اما جریان تاریخ تکرار و تحریم ها اعمال می شود.

وی گفت: معامله قرن می خواهد کاری کند که مسئله ای به نام فلسطین، انتفاضه، مجاهدت و ایستادگی برای همیشه از سر اسرائیل برداشته شود و آنها می خواهند با این روش در صحرای سینا با پول سعودی و اماراتی منازلی برای فلسطینی ها بسازند و با فشار به کشورهایی که آواره های فلسطینی در آنجا هستند کاری کنند که به آنها تابعیت دهند اما باید ببینیم خود فلسطین چه می گوید.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: شاید قبل از انقلاب اسلامی و پیام امام خمینی (ره) می شد از این حرف ها بزنند اما الان که هفته ای بدون تظاهرت در فلسطین نبوده چنین اتفاقی غیر ممکن خواهد بود و معامله قرن تبدیل به مقاومت قرن می شود.

وی گفت: در معامله قرن جنگ داخلی و جریان تکفیری را به جان مسلمانان انداختند تا قتل، خون و غارت کنند ولی رهبری حکیم و فرزانه خوب شناختند و اعلام فرمودند که اینها کار صهیونیست ها است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار داشت: جریان های فتنه با سردمداری انگلیس و جنگ رسانه ای و اقتصادی خواست ایران درگیر مسئله داخلی شود و در بیرون کشورها افراد سست عنصر و کافر را همراه خود کردند اما موفق نشدند.

وی بیان کرد: ما خواستیم و توانستیم لذا مردان و زنان خراسان جنوبی و همه ملت بزرگ و غیرتمند ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی، رهبری معظم و فرهیختگان امروز هوشیار شده و شرایط را می شناسند.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر امروز قدس را فریاد می زنیم یقین می دانیم که این شعار نیست بلکه یک آرمان بوده و طبق آیات ما هیچ تردید به دل راه نمی دهیم.

وی با بیان اینکه حق مدال واقعی عالم هستی است و باطل پایدار نیست گفت: امروز آینده از آن کسانی نیست که پول و کلاهک هسته ای دارند بلکه نویدهای ۴۰ ساله این است سقوط اسرائیل که مدعی گنبد آهنی بودند به دست لبنان، فلسطین و مردم غزه حتمی است.

رئیسی با تاکید بر اینکه امروز اسرائیل در همه زمینه ها مستاصل است افزود: جریان مهاجرت از کشورهای دیگر به اسرائیل معکوس شده و ثبات و امنیت در اسرائیل مطلقاً وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ادامه راه مقاومت است اظهار داشت: عبرت های تاریخ به ما می آموزد در این جنگ اقتصادی، سیاسی و روانی که دشمن علیه ما شروع کرده است باید مقاومت کنیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز وظیفه ما در این موضوع نه تسلیم، نه عقب گرد، نه ایستایی و توقف بلکه پیشروی به سمت اهداف بلندمان است و در این راه باید با مقاومت برای عرصه های اقتصادی تلاش شود.

وی تصریح کرد: کسانی که در عرصه های اقتصادی تلاش می کنند بدانند هر حرکت اقتصادی آنها قطع وابستگی به بیگانگان است و هر کارگاهی که در کشور راه می افتد در جهت استقلال اقتصادی و رونق تولید در کشور است و هر قناتی لایروبی می شود کشاورزان فعال خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به حضور خود در مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع مردم خراسان جنوبی افزود: افتخار دارم نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان هستم و امید است خداوند همه قدم هایی که امروز به خیابان ها آمد را بر صراط نلرزاند و به زندگی همه شما برکت بدهد.

وی گفت: بخشی از نگرانی های مردم از باب نزولات آسمانی برطرف شد و امید است شاهد رونق هرچه بیشتر اقتصادی به ویژه برای جوانان در این منطقه باشیم.

راهپیمایی روز قدس در بیرجند مرکز استان ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز از میدان شهدا آغاز شد و در مسیرهای میدان ابوذر، خیابان ارتش، بلوار پاسداران تا مسجد امام حسین (ع) ادامه یافت.

رئیس قوه قضاییه، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان استان در کنار قشرهای مختلف مردم در این راهپیمایی باشکوه حضور داشتند.

رئیس قوه قضاییه که امروز (جمعه) وارد خراسان جنوبی شد، در جمع راهپیمایان روز قدس در مسجد امام حسین (ع) بیرجند سخنرانی کرد.