رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: در راستای کاهش سرقت از منازل اعطای مرخصی به سارقین حرفه‌ای در نوروز نخواهیم داشت.

 

به گزارش مرکز کارشناسان رسمی دادگستری خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی، صبح امروز چهارشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: انتقال صنوف آلاینده یکی از نیازهای اصلی شهر بیرجند است چرا که برای مردم و ساکنین محلات ایجاد مزاحمت می‌کند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بهترین راه رفع مشکل، انتقال صنوف آلاینده است، بیان‌کرد: برای انتقال صنوف آلاینده به سایت اصلی آن باید برنامه زمان‌بندی داشته باشیم و اینگونه نباشد که در پایان سال ۱۴۰۰ هم دور یک میز بنشینیم و از این مشکل شهر سخن بگوییم.

*زیرساخت‌های سایت صنوف آلاینده تکمیل شود*

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی ادامه‌داد: البته زیرساخت‌های خدمت‌رسانی در سایت صنوف آلاینده باید فراهم باشد، چرا که طبیعی است در غیر این صورت هیچ کاسب کاری حاضر به انتقال محل کار خود به سایت نمی‌شود.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری جلسه‌ای با شرکت‌های خدمات‌رسان برای تکمیل زیرساخت‌های سایت صنوف آلاینده گفت: باید شرایطی را به سمتی پیش ببریم که تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۰ این مسئله رفع شود.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با اشاره به موضوع چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: باید مراقبت باشیم در شرایط شیوع کرونا به واسطه تجمع در این شب زمینه انتقال ویروس کرونا به وجود نیاید و از طرف دیگر با آتش بازی‌های غیر اصولی جوانان و نوجوانان ما دچار آسیب جسمی نشوند.

حمیدی بیان‌کرد: مسائل مرتبط با چهارشنبه آخر سال تنها یکی از دغدغه‌های ما در ماه پایانی سال است و علاوه بر آن در حوزه گران فروشی، تصادفات بین جاده‌ای در سفرهای نوروزی و سرقت از منازل به واسطه خلوتی شهرها از دیگر نگرانی‌ها در ایام نوروز است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در ایام نوروز به واسطه خلوتی شهرها به ویژه در شهرهای بزرگ سرقت سهل تر می‌شود، گفت: در این راستا به هیچ وجه در این ایام به سارقین سابقه دار و حرفه‌ای مرخصی نخواهیم داد.

*ضرورت تشدید نظارت بر بازار*

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با اشاره به ضرورت تشدید نظارت‌ها در راستای جلوگیری از گران فروشی، اظهار کرد: هدف از نظارت‌ها تسهیل دسترسی مردم به ارزاق عمومی و کالاهای اساسی و پیشگیری از گران فروشی است.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی افزود: البته طبق بررسی‌ها و گزارش‌ها در خراسان‌جنوبی آرامش نسبی بر بازار حاکم است که امیدواریم این روند تا ایام نوروز و بعد از آن در آستانه ماه مبارک رمضان ادامه یابد.

وی در زمینه موضوع فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مسائل مطرح شده در رابطه با آن اظهار کرد: اصل فروشگاه‌های زنجیره‌ای در توزیع کالاهای اساسی و سهولت دسترسی مردم به نیازمندی هایشان بسیار خوب است ولی باید حواشی آن مثل تخفیف‌های غیر واقعی، جانمایی نامناسب و…حل شود.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با اشاره به انتقاد برخی از کسبه و اصناف از ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیان‌کرد: این انتقاد پذیرفتنی نیست چرا که اصل در بازار رقابت است و نمی‌توان به واسطه اعتراض اصناف فروشگاه‌های زنجیره‌ای را تعطیل کرد.