رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: مردم فشارهای اقتصادی و سختی ها را تحمل می کنند ولی فساد مسئولان و کارگزاران را تحمل نخواهند کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در همایش مسئولین حفاظت و اطلاعات این سازمان که با هدف ارتقاء سلامت اداری و با تاکید بر مبارزه با فساد برگزار شد، ضمن اشاره به امید و اعتماد ایجاد شده در آحاد جامعه به واسطه برنامه های تحولی ریاست قوه قضاییه و علی الخصوص مبازره با فساد گفت: حفظ و صیانت از این اعتماد و امید وظیفه دشوار و مهمی است که باید با خدمات قابل قبول به مردم و برداشتن گام های بلند در مسیر رضایتمندی آنها اجرایی شود.

 

دکتر خدائیان با اشاره به اینکه گسترش مفاسد اداری یکی از خطراتی است که نظام اسلامی را تهدید می کند و مردم را بی اعتماد می سازد، گفت: امروز مردم فشارها و سختی های اقتصادی و معیشتی را تحمل می کنند ولی فساد مسئولان و کارگزاران را تحمل نخواهند کرد.

 

وی افزود: کارکنان حفاظت و اطلاعات چشم و گوش نظام اسلامی هستند و باید این حوزه حساس و مهم برای شناسایی مبادی و منافذ مفسده زا به نحو راهبردی و دقیق دارای برنامه و راهکار باشد و با هوشیاری و دقت به نحوی عمل کنند که سلامت اداری به نحو مناسب محقق شود.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: غفلت، روزمره گی و هضم شدن در شرایط موجود به بهانه های مختلف مسیر را برای رشد و گسترش فساد فراهم می آورد و افراد فرصت طلب و سود جو از این شرایط مصادره به مطلوب می نمایند.

 

وی یاد آور شد: افراد فرصت طلب و سود جو تلاش می کنند از خلاءها و نواقص عملکردی و سیستمی، نهایت بهره برداری را داشته باشند لذا باید با شناخت خلاءها و رفع نواقص از قبل بر آنان فائق آمد.

 

دکتر خدائیان برحضور موثر مسئولین حفاظت و اطلاعات در تمامی عرصه ها و موقعیت های مجموعه خدمتی تاکید کرد و افزود: حضور مسئولین حفاظت باید مایه دلگرمی و پشتوانه همکاران در مسیر خدمت رسانی آنها به حساب آید و از طرفی عرصه را برای حضور افراد سود جو و فاسد تنگ نماید.

 

وی گفت: بخشی از وظیفه حفاظت و اطلاعات صیانت از شأن و جایگاه و آبروی همکاران است و به هیچ قیمتی نباید با آن بازی شود.

 

وی شناسایی و پرورش نیروهای مخلص، زبده و جوان و معرفی آنان برای تصدی مسئولیت ها را از دیگر وظایف حفاظت و اطلاعات برشمرد و گفت: همه استان ها باید در این زمینه اهتمام نمایندو با تشکیل بانک اطلاعات کارکنان ممتاز، زمینه ظهور و بروز آنها را در زمینه رشد و تعالی سازمانی و شخصی فراهم آورند.

 

دکتر خدائیان یادآور شد: مردم و مراجعین باید به حفاظت و اطلاعات با نگاه اعتماد و اتکا بنگرند و بدون نگرانی و هراس مسایل و مشکلات و گزارش های خود را در اختیار آنان بگذارند.

 

وی رابطه قوی بین مسئولین حفاظت و اطلاعات و مدیران کل در سطح کشور را بسیار مهم توصیف کرد و یادآور شد: این امر زمینه هرگونه حادثه و رویداد غافلگیر کننده را در مجموعه های ثبتی به حداقل می رساند و از طرفی باعث اتقان تصمیمات و نگاه واحد در مسیر ارائه خدمت به مردم و همکاران خواهد شد.

 

وی تدین، گمنامی ، سلامت نفس، عملیاتی بودن و راز داری را در کنار داشتن تعهد و تخصص شاخصه فعالان عرصه حفاظت و اطلاعات برشمرد و گفت: امور ثبتی دارای پیچیدگی و تنوع گسترده ای است و مسئولین حفاظت و اطلاعات برای اشراف کامل بر امور باید از مسایل ثبتی و قوانین و مقررات آگاهی مناسبی داشته باشند.

 

وی گفت: با توجه به این موضوع که فرآیندهای ارائه خدمات ثبتی الکترونیک شده است نمایندگان حفاظت و اطلاعات سازمان در سراسر کشور می بایست ضمن یادگیری امور تخصصی سازمان، بازرسی های خود را نیز به صورت الکترونیک انجام دهند.

 

وی پیشگیری از تخلف را مهم و مقدم بر برخورد دانست و بیان داشت: حفظ نیروی انسانی مهمترین سرمایه سازمانی است و باید با از بین بردن زمینه فساد از آن مراقبت شود.

 

دکتر خدائیان ضمن اشاره به این موضوع که اگر با فساد مبارزه نشود، می تواند در همه جا منتشر شود، افزود: افرادی که متخلف هستند و تخلفشان ثابت شده باید با برخوردی سریع و قاطع رابطه کاری آنها با سازمان قطع شود تا اقدام آنها موجب بد نامی همکاران نشود.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خنثی کردن تهدیدات درون و بیرون سازمان را از وظایف حفاظت و اطلاعات برشمرد و افزود: شناخت تهدیدات و تبدیل آنها به فرصت باید در دستور کار حفاظت و اطلاعات باشد.

 

دکتر خدائیان در ادامه به تشریح وظایف حفاظت و اطلاعات در خصوص حفاظت از اسرار، اسناد و اموال سازمان ثبت اسناد و املاک پرداخت.

 

گفتنی است: در ابتدای این برنامه حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز طی سخنانی گفت: مسئولین حفاظت و اطلاعات باید در ابتدا از خودشان صیانت کنند تا بتوانند تاثیرگذار باشند و اولین نشانه آن حاضر خوبی بودن است زیرا عدم حضور ناظر معنای نظارت را منتفی می کند.

 

وی گفت: برخی از مشکلات به خاطر عدم حضور ناظر است و اگر مراجعه کنندگان، حضور مسئولین حفاظت و اطلاعات را احساس کنند و بتوانند با آنان به راحتی صحبت کنند بسیاری از انحرافات از بین می رود.

 

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی ضمن بیان این موضوع که مسئولین حفاظت و اطلاعات باید با تواضع و صبر، درد دل مراجعه کنندگان را خوب گوش کنند، افزود: مکانهایی که در اختیار حفاظت و اطلاعات قرار می گیرد باید در منظر و جلوی دید همگان باشد.

 

وی در پایان سخنان خود گفت: مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه برای پیشبرد اهداف قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هر آنچه که در توان دارد به میدان خواهد آورد.